0

V Česku byl zadržen bývalý subdodavatel kosmodromu Vostočnyj Vitalij Ginzburg

Vidělo: 1248 lidí

Ministerstvo spravedlnosti ČR potvrdilo zadržení bývalého dodavatele kosmodromu Vostočnyj Vitalie Ginzburga. Otázku o jeho vydání do Ruské federace bude projednávat pražský soud.

Dříve ruská média uváděla, že ředitel společnosti Ekonomičeskie programy Ginzburg, byl zatčen v nepřítomnosti a umístěn na seznam mezinárodní hledaných osob. Bývalý subdodavatel kosmodromu Vostočnyj je obviněn ze zpronevěry, nevyplácení mezd a daňových úniků.

„Můžu potvrdit, že 22. února letošního roku Ministerstvo spravedlnosti České republiky dostalo žádost o vydání osoby z důvodu trestního vyšetřování z České republiky do Ruska. Dokument byl pak předán pražskému státnímu zastupitelství pro další projednání. Po ukončení předběžného vyšetřovacího řízení příslušný soud na žádost státního zástupce rozhodne, zda je vydání do Ruska možné nebo ne," řekl mluvčí úřadu.

Podle něj o konečném vydání osoby do jiné země rozhoduje ministr spravedlnosti v souladu s právními předpisy republiky. Velvyslanectví Ruska v Praze prohlásilo, že nemá konkrétní informace o této situaci. V rámci této otázky jsou v kontaktu s příslušnými orgány Ruské federace a České republiky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.