0

Policie podala návrh na obžalobu migranta z Lybie za znásilnění dívky u Litoměřic

Vyšetřování znásilnění nezletilé dívky z Litoměřicka je uzavřeno. Čin má na svědomí cizinec z Libye. Informaci, že kriminalisté předložili státní zástupkyni spis s návrhem na obžalobu, potvrdila České televizi mluvčí okresního soudu v Litoměřicích Kateřina Doušová. Podle policie je muž obviněn ze znásilnění a majetkové trestné činnosti.

Pokud by byl muž odsouzen, hrozí mu až deset let vězení. Ve vazbě se nachází od konce června.

„Dnešním dnem byl předložen kompletní spisový materiál s návrhem na podání obžaloby ze strany policie na státní zastupitelství,“ sdělila Kateřina Doušová.

Muž, který je původem z Afriky, žádal neúspěšně o azyl v Německu. Na základě toho policie zjistila, že pochází z Libye.

„Ve Spolkové republice Německo vystupoval jako občan Libye a my jsme ho ztotožnili, že je to ten samý, který se v Německu vydával za občana Libye s tímto datem narození,“ dodala mluvčí.

Muže zadržela policie zanedlouho po činu, který spáchal na konci června u obce Lukavec na severu Čech. Cizinec, který se jmenuje Abdallah Ibrahim Diallo, tam měl přicestovat vlakem z Drážďan, a to bez žádných dokladů. Muž byl poslán do vazby, nyní tam čeká na rozhodutí o obžalobě. „Pokud nedošlo k pochybení nebo by mělo být vyšetřování něčím doplněno, tak podá dozorující státní zástupkyně obžalobu,“ sdělila státní zástupkyně Doušová. Vzhledem k tomu, že muž s vyšetřovateli od začátku velmi nekomunikuje, spolupracují čeští vyšetřovatelé s německou policií.

V polovině června média informovala o tom, že 16letá dívka z Terezína na Litoměřicku měla být znásilněna. K incidentu došlo na poli, dívka skončila s poraněním v nemocnici. Svědci vypověděli, že policisté chytili pachatele u kruhového objezdu u Lovosic. Dívka byla ošetřena v nemocnici.

K činu se vyjádřil i Tomio Okamura. „Hnutí SPD prosazuje jako jediná parlamentní strana nulovou toleranci této nezákonné migrace. Co na to řeknou ostatní politici a sluníčkářští novináři, kteří neustále podporují nebo bagatelizují migraci a o SPD lživě prohlašují, že jen migrací strašíme?“ sdělil. Následně Okamura reagoval i na novinářku Českého rozhlasu, která ho požádala o rozhovor. „Místo toho na mě deset minut v rozhovoru jen útočila, co jsem si prý dovolil, že jsem napsal, že se jedná o migranta z Afriky!!! A že prý tím, že jsem o tomto činu jako první včera napsal na sociální síti a odsoudil jsem to, tak prý vzbuzuji strach vůči migrantům!!! A že prý je v ČR mnoho jiných znásilnění a proč jsem prý napsal zrovna o tomto!!!“ píše Okamura na Facebooku. Na Okamurovo prohlášení reagovalo kriticky nemálo lidí, například Ondřej Golis (novinář Českého rozhlasu), Jan Hamáček či generální ředitel Českého rozhlasu rené Zavoral.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.