0

V Budějovicích někdo nastražil návnadu na psy se špendlíky a sponkami

V Českých Budějovicích bylo během minulého víkendu nalezeno několik návnad, které obsahovaly ostré předměty, jako špendlíky a sponky. Na operaci kvůli nebezpečným návnadám skončila jedna fenka bígla, informuje iDNES.cz.

Policejní mluvčí Milan Bajcura potvrdil, že se takový případ vyšetřuje.

„Českobudějovičtí policisté z městského obvodního oddělení vyšetřují případ pohozených návnad v parcích v krajském městě. Dosud neznámý pachatel či pachatelé na dvou místech pohodil uzeniny, kdy byly uvnitř napíchány špendlíky a kancelářské sponky,“ sdělil mluvčí.

Pes skončil na operaci

Fenka bígla, která skončila na operaci, snědla první návnadu v parku Stromovka. Další pochoutku našli v Plzeňské ulici, právě tam leželo až pět nebezpečných předmětů. Všechny se však podařilo posbírat a pes neutrpěl žádná poranění.

Případ je vyšetřován policií pro podezření z týrání zvířat, za tento čin hrozí odnětí svobody v délce dvou let.

Návnada s karbofuranem

Případů, kdy někdo použije jako návnadu pamlsek s otravou či nebezpečnými předměty, je mnoho. Bylo informováno například o situaci, kdy v lese mezi Třemošnou a obcí Zruč-Senec na Plzeňsku byl otráven pes poté, co se otrávil návnadou. Odborníci sdělili, že se jednalo o karbofuran, který je v Česku zakázaný. O několik dní později byla na tom stejném místě nalezena otrávená liška, píše iDNES.cz.

Neznámý pachatel nastražil otrávené vejce poblíž areálu Orlík. Psovi, který návnadu našel a sežral, byla poskytnuta okamžitá veterinární pomoc, zvíře však i přesto uhynulo. Policejní mluvčí sdělila, že vzniklo podezření, že se jednalo o intoxikaci karbofuranem, což je vysoce jedovatá látka. Tento jed se podle jejích slov používal v zemědělství, od roku 2008 je však zakázán. Mluvčí dále dodala, že trestného činu se pachatel dopouští už tehdy, kdy návnadu, jež obsahuje karbofuran, umístí do přírody a otráví volně žijící či domácí zvířata.

K dalšímu případu došlo na Opavsku. Rodina zde kvůli jednání neznámého pachatele přišla o svou argentinskou dogu. Podle pitvy pes uhynul v důsledku otravy antikoagulačními jedy, je uvedeno na iDNES.cz.

Otrava kvůli chemikáliím

V červenci média informovala o případu, kdy se na Prostějovsku přiotrávilo několik psů, informuje iDNES.cz. Podle veterinární kliniky ve městě probíhalo ošetření zeleně a začalo přibývat případů otrav psů. Příčinou mohlo být pozření chemicky ošetřených potravin. Veterinární lékařka zdůraznila, že zvíře se sice nebude potýkat s trvalými následky a ani nezemře, nicméně je v takovém případě nevyhnutelné ošetření u veterináře.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.