0

V Praze operovala zásahovka. Odvedla si dva podezřelé

Ve středu v pravé poledne pražská policejní zásahová jednotka zadržela dva podezřelé. K zásahu došlo v Butovicích před kancelářskou budovou. Více podrobností zatím kriminalisté odmítají sdělit.

K celé akci došlo kolem poledne. Policisté při zatýkaní použili i výbušku.

„Jednalo se o plánovaný zásah, zadrželi jsme dva podezřelé,” oznámil dnes Novinkám policejní mluvčí Jan Daněk.

Svědci z místa události mluvili i o střelbě, kterou měli slyšet. Mluvčí Daněk ale uvádí, že se nestřílelo, policisté podle něj použili tzv. zásahovou výbušku. Tuto pyrotechniku lze srovnat s dělobuchem a používá se k ochromení reakce zatýkaného.

Ze záběrů zásahu, které pořídili svědci na místě, je vidět, že při zásahu byl minimálně jeden ze dvou zadržených zraněn, policie ho do auta odváděla se zakrváceným obličejem. Policie zatím odmítá sdělit více podrobností, mluvčí ale uvedl, že se kriminalisté k případu vyjádří.

Útok cizince v Praze

V pátek 23. srpna cizinec u stanice pražského metra Luka zaútočil nožem na dva lidi. Pachatel byl zadržen a v neděli obviněn z pokusu o vraždu, policisté také podali podnět na vzetí jej do vazby.

Na policii uvedli, že podezřelým je 18letý cizinec, jeho národnost však nebyla odhalena. Nesdělili také, zda útočil náhodně, či jestli se s obětmi znal.

V pátek večer mladý muž pobodal staršího muže (61) a ženu (50), kteří s važnými zraněními byli převezeni do nemocnice. K incidentu došlo v ulici Neústupného poblíž stanice Luka pražského metra.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.