0

V pražské Uhříněvsi došlo ke střetu vlaku s nákladním autem.

V pátek dopoledne se na železničním přejezdu v pražské Uhříněvsi srazil vlak s nákladním automobilem. Záchranáři na místě ošetřovali pět zraněných osob. České dráhy v úseku Praha-Uhříněvs - Říčany přerušily provoz.

Ke srážce vlaku s nákladním automobilem došlo v pražské Uhříněvsi kolem půl desáté dopoledne. Hasiči o události informovali na svém Instagramu.

​Policejní mluvčí Jan Daněk Novinkám uvedl, že policisté zasahují u srážky nákladního auta s vlakem. Podle něj by na místě měli být čtyři zraněné osoby.

Záchranná služba informuje o pěti zraněných osobách, má jít o čtyři cestující z vlaku a jednoho z nákladního auta.

Hasiči na svém Twitteru uvedli, že zasahují u srážky vlaku s nákladním autem. Na místo vyslali i vrtulník.

„V ulici U starého mlýna v pražské Uhříněvsi zasahuje několik jednotek hasičů u střetu vlaku s nákladním autem. Na místo míří i vrtulník LZS," uvádějí na Twitteru.

Později sdílí další informace, že došlo k poškození trakčního vedení a vlak vykolejil. Na místě nehody zasahují jednotky ze Strašnic, Chodova a Říčan.

„Došlo k poškození trakčního vedení a vykolejení vlaku, provoz na trati je zastaven. Poškozen byl také kolejový svršek,” oznámil mluvčí hasičů Martin Kavka.

​Později hasiči zveřejnili, že ve vlaku cestovalo asi 300 osob, čtyři zraněné osoby jsou v péči záchranářů.

České dráhy provoz v úseku přerušily, na místě probíhá odklízení následků nehody, komplikace je možné očekávat až do odpoledních hodin. Přeprava bude zajištěna náhradní autobusovou dopravou.

V Kutné Hoře vlak srazil člověka

K nehodě na železnici došlo v pátek časně ráno i v Kutné Hoře, kde vlak srazil člověka. Provoz na trati do Zruče nad Sázavou musel být přerušen a dopravu zajišťovaly náhradní autobusy. K samotné nehodě došlo před pátou hodinou, podle ČD mělo omezení trva do 7:30. Přerušení dopravy se dotklo několika osobních vlaků.

K další srážce vlaku s osobou došlo po deváté hodině ranní i v úseku Mnichovo Hradiště - Loukov u Mnichova Hradiště. Vlak R 1148 zde srazil osobu a provoz na trati je přerušen, cestující mohou využít náhradní autobusovou dopravu.

скачать dle 12.1
Štítky:nehoda vlak Praha
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.