0

U Prahy se střel vlak se seniorem, který na následky zranění zemřel

K tragické události došlo dnes na nádraží v Dobřichovicích u Prahy. Kolem dvanácté hodiny došlo ke srážce vlaku s osobou v kolejišti, informují Novinky.cz.

Jednalo se o 82letého muže, kterého se i přes okamžitou pomoc nepovedlo zachránit a zemřel. Muž se střetl s vlakem, jež jel z Mnichova do Prahy. Novinkám řekla mluvčí policie Michaela Richterová, že na základě prvotních informací spáchal muž pravděpodobně sebevraždu a hasiči jej museli zpod vlaku vyprošťovat.

„Muž utrpěl vážná poranění, kterým i přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehl,“ sdělila Petra Effenbergerová, mluvčí záchranářů, kteří na místo neprodleně vyrazili.

Střet vlaku s nákladním autem

Před dvěma týdny, v pátek 6. září, se srazil na železničním přejezdu v pražské Uhříněvsi vlak s nákladním automobilem. Z důvodu nehody ošetřovali záchranáři celkem pět zraněných osob, z nichž 4 osoby byly z vlaku a jedna z nákladního auta. Na místo byl vyslán i vrtulník. Sděleno bylo i to, že ve vlaku, který vykolejil, cestovalo asi 300 osob.

Muž zabránil tragédii

V dubnu tohoto roku se mohla na železniční zastávce v Kostelci nad Orlicí stát tragédie. Muž, který po spuštění železničních závor vjel na přejezd, spadl z motorky přímo do kolejiště. Na nástupišti se v tu dobu nacházelo ještě několik lidí, ovšem pouze jeden muž utíkal na pomoc. Jednalo se o 32letého muže z Kostelce nad Orlicí, jež čekal na vlak do práce.

Zachránce pětaosmdesátiletého seniora vytáhl z kolejiště i s jeho motorkou. Právě na místě, kam muž spadl, zastavil za pár sekund vlak, jelikož strojvedoucí se pokoušel brzdit co nejintenzivněji. Zraněný senior byl odvezen do nemocnice na vyšetření.

David Fulka, krajský ředitel, se rozhodl jeho čin osobně vyzdvihnout, muž obdržel ocenění za jeho odvážný a příkladný čin.

Smrt dvou lidí na Olomoucku

Rovněž v dubnu bylo informováno o tom, že došlo ke srážce dvou vlaků se dvěma osobami. Podle Františka Kořínka, policejního mluvčího, došlo k případům v Mohelnici na Šumpersku a v Hranicích na Přerovsku. V Hranicích došlo ke smrti starší ženy u nástupiště na nádraží. Mluvčí policie dále prohlásil, že bylo vyloučeno cizí zavinění. Ženu srazil expres směřující z Prahy do Púchova.

Co se týče druhé oběti, stal se jí starší muž, který vystupoval z rychlíku na špatnou stranu, tedy ne na nástupiště, ale do kolejiště. V tu dobu tam ovšem projížděla jiná souprava.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.