0

V podzemním dolu v Karviné vypukl požár. Přesné příčiny dosud nejsou známy

Dnes ráno v jednom z podzemních dolů ČSA v Karviné vypukl požár. Nikdo ze zaměstnanců však nebyl zraněn. Následně byl požár zlikvidován. Informoval o tom mluvčí společnosti Ostravsko –karvinské doly (OKD) Ivo Čelechovský.

„Dne 27. září 2019 ve 4.25 hodin ráno vypukl z dosud nezjištěných příčin důlní exogenní požár v podzemí Dolu ČSA v porubu 11 34 31 v hloubce asi 1200 metrů. Nikomu ze zaměstnanců se nic nestalo, nikdo nebyl zraněn. Na místě neprodleně zasahovali bánští záchranáři HBZS, kteří požár přímým zásahem zlikvidovali a provedli i ohledání terénu. Pracoviště bylo okamžitě uzavřeno a znepřístupněno,“ uvádí se v tiskové zprávě OKD.

Mimo to se objevily informace o tom, že přesné příčiny požáru bude vyšetřovat speciální komise zástupců OBÚ pro území krajů Moravskoslezského a Olomouckého, stejně jako vedení OKD.

Loňská tragédie ve Stonavě

V prosinci loňského roku došlo v Dolu-Sever ČSM ve Stonavě k jedné z největších tragédií v České republice. Tehdy totiž při výbuchu metanu přišlo o život 13 horníků – 12 Poláků a jeden Čech.

Uvádělo se, že v době tragédie koncentrace plynů překročila přípustné normy minimálně 4,5krát. Plyn se nahromadil v jedné ze severních částí podzemních důlních tunelů v hloubce 880 metrů.

Česku a Polsku mrtvé uctili zapnutím národního systému protivzdušné obrany. V Polsku byl kromě toho vyhlášen státní smutek.

скачать dle 12.1
Štítky:požár důl ČSA
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.