0

Nehoda dvou autobusů v Praze. V jednom cestovaly děti. 16 zraněných

Na pražském Chodově v Jarníkově ulici se dnes dopoledne srazily dva autobusy. V jednom měly cestovat převážně děti. Na místě zasahují všechny složky integrovaného systému, policisté odklání dopravu. Podle záchranářů je zraněno 16 osob, osm dětí.

Prvotní informace záchranářů mluvily asi o 30 zraněných, jeden člověk má být v bezvědomí. Na místě nehody zasahuje i záchranářský vrtulník. Nakonec bylo do nemocnice převezeno 16 zraněných

K nehodě v Jarníkově ulici došlo po deváté hodině ráno. Při srážce dvou autobusů bylo zraněno 16 osob. Pražští záchranáři vyhlásili traumaplán a na místo přivolali vrtulník.

„Podle předběžných informací došlo k nehodě linkového autobusu s autobusem, který přepravoval děti z mateřské školky,“ řekla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Policisté upřesnili, že k nehodě došlo u křižovatky ulic Roztylská a Jarníkova. Po celou dobu zásahu složek IZS je doprava omezena, to se týká i dvou autobusových linek dopravního podniku 154 a 197. Na webu DPP je uvedeno, že provoz je omezen do odvolání.

 

Po 10. hodině záchranáři uvedli, že už jsou všichni pacienti vytřídění.

„Po prvotním ošetření a zajištění na místě už směřují pacienti se středně vážnými zraněními v sanitkách do nemocnic,“ uvedli na sociální síti.

Nakonec posádky záchranářů do nemocnic transportovaly celkem 16 pacientů. Pět z nich bylo zraněno středně těžce a tři lehce, šlo o dospělé osoby. Navíc bylo převezeno osm lehce zraněných dětí. Vrtulník transportoval ženu s úrazem hlavy.

Nehody autobusů

V poslední době častěji dochází k nehodám autobusů, které mají velmi tragické následky.

13. listopadu došlo k tragédii také na Slovensku, kde se u Nitry srazil autobus s nákladním vozem. Srážku nepřežilo 12 osob, dalších 20 cestujících bylo zraněno. Ke střetu došlo poté, co nákladní vůz Tatra přejel do protisměru.

V září na východě Slovenska autobus také nedojel do cílové destinace. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Autobus vezl do školy asi 15 dětí, když náhle začal shořet. Všichni cestující autobus včas opustili, ten následně zcela shořel.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.