0

V centru Brna bylo evakuováno 25 lidí. V bytě byla nalezena mrtvola a neznámé chemikálie

V jednom z domů v Šámalově ulici v Brně byla dnes nalezena mrtvola a neznámé chemikálie. Na místě činu pracují policisté, záchranáři a pyrotechnik. Bylo evakuováno 25 lidí. Policie o incidentu informovala na Twitteru.

Policejní mluvčí Bohumil Malášek pro TN.cz uvedl, že sousedé si všimli dlouhé nepřítomnosti muže a obrátili se na policii.

„Původně jsme byli voláni k muži, kterého sousedi už delší dobu neviděli. Když jsme se dostali do bytu, uvnitř jsme muže našli mrtvého. Zároveň tam ovšem byly neznámé chemikálie," popsal Malášek.

Podle něj není zatím známo množství a úroveň nebezpečí objevených látek. „Protože nevíme, jak moc jsou či nejsou nebezpečné, evakuovali jsme z toho domu a z domů okolních 25 lidí a ulici jsme uzavřeli pro pěší i dopravu. Proto ani zatím nevíme, jak dlouho ještě budeme na místě a kdy se budou lidé moci vrátit domů," dodal Malášek.

Záchranáři zatím nikoho ošetřovat nemuseli. „Byli jsme požádáni Policií České republiky, abychom tady byli v případě potřeby schopni poskytnout první pomoc zasahujícím složkám, pokud by se někdo zranil. Měli jsme tu lékařskou posádku, kterou vystřídal inspektor provozu,“ řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Podle informací serveru měl mrtvý muž mezi sousedy pověst podivína.

Pokus o vraždu na Floře

Minulý týden 5. prosince česká policie zasahovala v OC Flora, kde v důsledku osobního sporu byl pobodán 44letý muž.
Napadeného museli záchranáři pro velkou ztrátu krve uvést do umělého spánku a urychleně přepravit do nemocnice. 22letého útočníka zadrželi, skončil ve vazbě.

„Pobodaný muž skončil v péči záchranářů, zatímco útočníka jsme zadrželi,“ potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.