0

U Blšan havaroval autobus s dětmi, 69 zraněných

U Blšan v Ústeckém kraji sjel do příkopu dvoupatrový autobus s dětmi. Na místě zasahují záchranné služby. Kvůli špatnému počasí nemůže na místě nehody přistát vrtulník.

Na silnici č. 27 u Blšan na Lounsku došlo v neděli ráno k havárii patrového autobusu, ve kterém cestovali studenti.

U dopravní nehody zasahují záchranné služby. Jedná se o dvoupatrový autobus, který sjel do příkopu. V důsledku nehody utrpělo několik cestujících zranění, z toho jeden člověk byl těžce zraněn a dalších šest utrpělo středně těžká zranění.

„Řidič dvoupatrového autobusu sjel zatím z neznámých důvodů mimo vozovku. Převážel přes 70 dětí,“ cituje portál televize Nova slova mluvčího policie Daniela Vítka.

Mluvčí záchranné služby Prokop Voleník dodal, že zranění utrpělo 69 středoškoláků. Nikdo z účastníků nehody není v ohrožení života.

„Jeden člověk byl zraněn těžce, šest lidí má středně těžká zranění a 62 dalších je zraněno lehce,“ prohlásil mluvčí záchranné služby a dodal: „Na místě zasahují záchranáři z Ústeckého a Středočeského kraje. K nehodě jsme vyslali i vrtulník, ale kvůli nepřízni počasí nemohl přistát.“

Jeden ze zraněných byl kvůli svým zraněním převezen do nemocnice Motol v Praze.

V autobuse cestovaly děti mezi 15 a 18 lety. Autobus se studenty směřoval na lyžařský kurz. Vyrážel z Žatce.

Podle slov mluvčího policie na místě zasahuje i krizový autobus. Silnice mezi Pšovem a Blšany byla kvůli nehodě v obou směrech uzavřena. Policie řídí dopravu kyvadlově.

Probíhá vyšetřování příčin nehody.

скачать dle 12.1
Štítky:děti autonehoda
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.