0

Pracovníci letišť v Německu vyhlásili stávku. Jsou zrušeny i lety do Prahy

Vidělo: 1253 lidí

V Německu bezpečnostní pracovníci letišť vyhlásili stávku, která ohromí tři letiště. Akce pracovníků potrvá celý den, informuje o tom dnes ráno Suddeutsche Zeitung.

Jde o letiště v Düsseldorfu, Stuttgartu a Kolíně nad Rýnem/Bonnu. Uvádí se, že pouze v Düsseldorfu bylo zrušeno asi 350 z 570 letů. Řada letů byla zrušena i v Berlíně, kde stávka neprobíhá.

Podle informací deníku je plat bezpečnostních pracovníků na německých letištích od 15 do 17,05 eur. Pracovní odbory Verdi, které stávku organizovaly, požadují minimální plat ve výši 20 eur.

Na jednodenní stávku doplatí přes 100 tisíc cestujících. Letiště je vyzývají, aby k odbavení dorazili s velkým časovým předstihem. Některé lety jsou zrušeny úplně, což se dotklo i dvou spojů do Prahy. Z Düsseldorfu měl v 7:00 odletět spoj do Prahy, ani z Kolína nad Rýnem/Bonnu cestující ve 12:20 neodletí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.