0

V Liberci nejspíše vybuchl plyn, při požáru byl zraněn jeden člověk

Časně ráno v Liberci v ulici Slovenského národního povstání zřejmě vybuchl plyn v jednom z bytů panelového domu, následně vypukl požár. Při incidentu byla zraněna jedna žena a okolo 35 osob muselo být evakuováno. ČTK o tom informovala mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Hasiči byli o výbuchu informováni krátce po 4:15, na místě zasahovalo pět hasičských jednotek a po necelé půl hodině požár lokalizovaly. V současnosti už je vše uhašeno a celý panelový dům prohlíží statistik, který posoudí jeho stav.

Tisková mluvčí uvedla, že hořelo v jednom z bytů v horních patrech osmipatrového domu.

„Jednu osobu jsme předali do péče záchranářů, zhruba 35 lidí bylo evakuováno, někteří pomocí výškové techniky, oznámila mluvčí a dodala, že na místě je pro evakuované připraven evakuační autobus.

Složky záchranné služby na místě měly čtyři týmy, které ale nakonec nebyly využity. Mluvčí záchranné služby Michael Georgiev oznámil, že služba na místě měla jen jednu pacientku, která byla převezena s těžkým poraněním a napojená na plicní ventilaci na traumacentrum liberecké nemocnice. Dodal také, že žena není vážně popálená, a proto nemířila do popáleninového centra. Měla ji zranit exploze.

Podle aktuálních informací stav budovy posuzuje statik a kolem 9:00 by na místo měl dorazit vyšetřovat, dodala policejní mluvčí.

Česko není bezpečné

Média dříve informovala, že dvě třetiny provozovatelů únikových her v Česku mají problémy s dodržováním požární bezpečnosti. Nedostatky byly zjištěny během rozsáhlé kontroly, kterou zahájili čeští hasiči.

Podle náměstka generálního ředitele Hasičského záchranného sboru Daniela Miklósa nejsou únikové hry v Česku nijak evidovány a způsob jejich provozování se výrazně liší kraj od kraje, a to „nejen počtem, ale i bezpečností“.

Podle něj hasiči identifikovali problémy s hasicími přístroji a požárními bezpečnostními zařízeními. Za velmi znepokojující však označil nedodržování návodů a postupů týkající se toho, jak by lidé měli během hry postupovat.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.