0

Putin a saudský princ zdražili cenu ropy

Vidělo: 1262 lidí

Cena ropy značky Brent se na pozadí zpráv o tom, že se Rusko a Saudská Arábie dohodly na prodloužení platnosti dohody OPEC+, zvýšila o 5 %, svědčí o tom údaje z londýnské burzy ICE.

Dnes ráno futures barelu ropy Brent činil 62,5 dolarů. To je o 5 % více než minulý pátek.

Dne 1. prosince na summitu G20 v Buenos Aires ruský prezident Vladimir Putin sdělil, že Rusko a Saudská Arábie se domluvily na prodloužení platnosti dohody OPEC+, podle které členské státy OPEC a 11 zaujatých států, včetně Ruska, musí snížit těžbu ropy, aby dosáhly vyšší ceny na světovém trhu.

Ropa se zlevňovala několik posledních týdnů kvůli narůstání zásob v USA a zpomalení růstu poptávky. V prosinci se cena futures barelu ropy Brent snížila o 21,6 % — na 62,4 dolarů. To byl rekordní ukazatel za poslední 10 let.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.