0

Foreign Policy prozradil, co oslabí finanční tlak USA

Vidělo: 1358 lidí

Sankční tlak Washingtonu slábne kvůli technologickým změnám ve finančním systému, píše časopis Foreign Policy.

Podotýká, že v USA se obávají možnosti vytvoření Ruskem, Čínou a jinými zeměmi paralelního finančního systému místo existujícího, který umožňuje americkým a evropským regulátorům sledovat, kam a jakým způsobem se peníze přemísťují. Třeba Moskva vyvíjí od roku 2015 alternativu systému SWIFT a projednává s Pekingem možnost vytvoření podobného systému pro účastnické země BRICS.

Časopis poukazuje rovněž na znepokojení Washingtonu, kterému se nelíbí záměr Venezuely a Ruska o obejití sankcí pomocí kryptoměn. „Nejmohutnější finanční zbraň" USA může ztratit sílu, a to nikoli kvůli bitcoinu, jak se dříve předpokládalo, ale kvůli technologii, na níž se kryptoměna zakládá — blockchainu.
Nebezpečí této technologie pro Washington spočívá v decentralizaci světového finančního systému.

„Stejně jako v případě, kdy přestaly USA těžit maximální výhody z internetu, stojí před nimi otázka: jak můžeme hrát nějakou roli v decentralizovaném světě?" postěžovala si bývalá analytička CIA a ředitelka analytického oddělení Fondu na ochranu demokracie Yaya Fanusieová.

Technologie blockchain je systém organizování distribuované databáze. Podle této technologie funguje mj. databáze, v níž se uchovává informace o transakcích s bitcoinem. Podle názoru řady expertů umožňuje tato technologie podstatně optimalizovat útraty byznysu a státu. Pomáhá mj. provádět platby v režimu online, pohotově potvrzovat aktualitu údajů o klientovi nebo transakci, a také registrovat transakce a vést jejich soupis.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.