0

Čína vyrobí hypersonické letadlo jedinečné konstrukce

Vidělo: 1382 lidí

Čínští odborníci navrhli využití dvouplošné konstrukce při projektování perspektivního hypersonického dopravního letadla. Závěry, k nimž dospěli čínští projektanti, byly zveřejněny v časopise Science China.

Předpokládá se, že dolní křídla budou mít větší plochu než horní. Přitom rozpětí obou párů křídel nebude velké. Avšak díky konstrukci, která se objevila ještě na úsvitu letectva, bude možno zachovat velký vnitřní objem a mít přitom zcela přijatelný čelní odpor.

Při hypersonickém letu se vytvářejí na dolním křídle nárazové vlny — skokovitá zvýšení tlaku, hustoty, teploty a rychlosti vzdušného proudu. Horní křídlo se bude opírat o nárazovou vlnu, díky čemuž na něm bude vznikat větší vztlak. Umožní to snížení spotřebu paliva při letu.

Vědci už vyzkoušeli model. Zkoušky ukázaly, že dvouplošná konstrukce je pro hypersonický let vhodnější než jednoplošná.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.