0

Samsung bude vyrábět čipy na těžbu bitcoinů a dalších kryptoměn

Vidělo: 1342 lidí

Jihokorejský gigant Samsung oznámil, že vyvíjí hardware na těžbu kryptoměn. Tento krok má zvýšit zisky společnosti.

O tomto rozhodnutí Samsung informoval ve své poslední zprávě o výsledcích hospodaření. V ní se dále uvádí, že se v loňském roce Samsung stal nevětším výrobcem čipů na světě a překonal tak Intel.

„Samsung se teď zabývá výrobou čipů pro těžbu kryptoměn. Nemůžeme vám však sdělit bližší informace o našich klientech," uvedl mluvčí společnosti.

Jedná se o čipy ASIC (zákaznický integrovaný obvod), které jsou vytvořeny k tomu, aby prováděly pouze jednu funkci, a to těžbu bitcoinů nebo jiné kryptoměny.

Tyto čipy mají nahradit grafické procesory GPU. ASIC čipy mají údajně mít nižší spotřebu energie. Nedostatek výkonných CPU způsobil růst jejich ceny, což činí technologii ASIC o to lákavější.

Minulý rok Samsung dokončil vývoj svého vlastního bitcoinového ASIC čipu a tento měsíc zahájil jejich masovou produkci. Samsung má konkurovat čínské společnosti Bitmain, která dodává 70 procent světových bitcoinových ASIC čipů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.