0

Pane doktore, dál to nesnesu. Vojenští roboti dostanou psychology

Vidělo: 1353 lidí

První odborníci brzy zahájí práci na zjištění poruch „elektronických mozků“.

Výzkumná laboratoř americké armády připravuje první odborné analytiky, kteří budou schopni zjistit, pochopit a napravit poruchy v procesech fungování neuronových sítí a strojového učení. Na základě této analýzy mají vědci z Výzkumné laboratoře armády USA a Texaské univerzity v Austinu vyvinout nový algoritmus, s jehož pomocí budou roboti schopni rozumět kritice, když se něco porouchá, a vytvářet zprávy o „životních problémech".

Vědci počítají s prvními praktickými výsledky již za dva roky, kdy Pozemní vojska USA budou plnit bojové úkoly s roboty vyučenými podle obrazu člověka a schopnými samostatně přijmout rozhodnutí.

Hlavní obavy odborníků v bezpečnostní sféře souvisí s tak zvanou objektivní kritikou robotů. Nikdo zatím nedokáže předpovědět, jak bude fungovat bojový robot v sestavě vojenské jednotky, když velitel během vážného střetu s nepřítelem bude používat obvyklý vojenský slang se sprostými slovy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.