0

Polská národní banka financuje videa proti bitcoinu na YouTube

Vidělo: 1430 lidí

Podle údajů populární polské podnikatelské zpravodajské agentury Polská národní banka přiznala, že platí kampaně na sociálních sítích, které atakují bitcoiny.

Polská národní banka (Narodowy Banka Polski) utratila 91 000 zlotých (554 281 Kč) za kampaň na Google, Facebooku a polském Gamellon, což je polský partner YouTubu, uvádí Money.pl. Webové stránky se odkazují na dopis z národní banky, ve které je přiznáno, že platila antibitcoinovou kampaň.

Jedno video se jmenuje „Ztratil jsem veškeré peníze?!" (STRACIŁEM WSZYSTKIE PIENIĄDZE?) a najdeme ho na kanálu populární hvězdy YouTubu Marcina Dubiela, který má kolem milionů odběratelů. Nešťastný Dubiel sbírá mince z fontány poté, co ztratil všechny své peníze investováním do kryptoměny.

Jinému kanálu YouTubu Planeta Faktů (Planeta Faktów) bylo také zaplaceno, aby vytvořil video s názvem „10 rozdílů mezi penězi a kryptoměnou, které musíte znát". Popis videa stejně jako u Dubiala obsahuje hashtag #uważajnakryptowaluty. Hashtag je spojen se stránkou „Pozor na kryptoměnu!", která byla vytvořena Polskou národní bankou.

Ovšem v popisu nejsou žádné náznaky toho, že se jedná o placenou reklamu. Polské technologické stránky Spider's Web zdůrazňují, že je to v rozporu s polskými zákony, podle kterých placený obsah musí být označen jako takový.

Na stránkách „pozor na kryptoměnu" (uważaj na kryptowaluty)se popisuje celá řada důvodů, proč se lidé musí kryptoměny obávat. Jsou to například krádež, podvod, kolísání cen, nedostatek záruky a neexistence všeobecného uznání.

Polská národní banka je jednou z mnoha v celém světě, která varuje před používáním kryptoměny. Například Monetary Authority of Singapore naléhá na občany, aby byli velice opatrní s kryptoměnou. Jihokorejská finanční dozorčí služba South Korea's Financial Supervisory Service (FSS) také varovala o riziku při investování do kryptoměn.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.