0

Do Velké Británie má být dodána nová partie ruského plynu

Vidělo: 1417 lidí

Rusko dodá zkapalněný zemní plyn (ZZP) z ložiska Jamal-ZZP společnosti NOVATEK do Velké Británie kvůli bouři Emma, která zasáhla Evropu. Píše o tom The Financial Times.

Ruský zkapalněný plyn dopraví do Británie Royal Dutch Shell, sdělily listu dva informované zdroje. O tomto víkendu přečerpá loď Shell v Biskajském zálivu svůj náklad z ruského ledoborce. 6. března dopraví společnost plyn do replynofikačního terminálu v Milfond Haven, odkud má být přečerpán odběratelům.

List poznamenal, že společnost NOVATEK, která je hlavní majitelkou podniku Jamal-ZZP, a Royal Dutch Shell odmítly komentář k této zprávě.

Velká Británie přejala 28. prosince 2017 první partii zkapalněného zemního plynu z Ruska, který byl rovněž vyroben v podniku Jamal. Do britského přístavu na ostrově Grain ji dopravil speciální ledoborec na dopravu plynu Christophe de Margerie.

Agentura Bloomberg předtím psala o tom, že Evropa je kvůli abnormální zimě nucena kupovat zemní plyn v rekordním množství.

„Evropa, a zvlášť Velká Británie, stále víc závisí na Rusku v zásobování energetickými zdroji," poukazuje agentura.

V článku se praví, že ostatní země nejsou zatím s to konkurovat Rusku v této otázce. Zejména Norsko, které je na druhém místě podle výše dodávek do Evropy, snížilo v době zvýšené poptávky přísun plynu kvůli technickým problémům.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.