0

Čína plánuje zvýšit nákup dodávek plynu z Ruska

Vidělo: 1433 lidí

Čína hodlá zvýšit nákup plynu od Ruska a jiných zemí kvůli nedostatečným zásobám vlastního paliva. Prohlásil to v úterý 6. března předseda Státního výboru pro rozvoj a reformy ČLR He Lifeng, píše portál Lenta.ru.

„Co se týče dodávek plynu, hodláme je zvyšovat kvůli sousedním státům, které tyto energetické zdroje vyrábějí. Jde o Rusko, středoasijské země a země Asijsko-Tichomořského regionu. Zajištění plynových rezerv je naším nejslabším místem", řekl.

Podle jeho slov z čínských měst má největší zásoby zemního plynu Šanghaj. „Tam se zachovává norma rezerv na úrovni 15 dnů, kdežto v ostatních osadách je třeba tento ukazatel postupně a plánovitě zvyšovat: například v Pekingu stačí zásoby plynu (bez doplnění) asi na 10 dnů," podotkl He Lifeng.

V roce 2017 činil objem dodávek plynu čínskému obyvatelstvu 237 miliard kubických metrů, což je o 14 % více, než o rok dříve. „Poprvé od vzniku ČLR máme tak značný růst, což znamená, že budeme muset zajistit energetickou bezpečnost kvůli zvyšujícím se objemům dodávek plynu s ohledem na nové předpoklady," zdůraznil.

V listopadu 2017 podepsaly Čína a USA dohodu o rozvoji fabriky na výrobu zkapalněného zemního plynu (LNG) na Aljašce.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.