0

Čína hodlá udělat jüan světovou měnou

Vidělo: 1429 lidí

Čínské úřady budou i nadále postupně napomáhat internacionalizaci jüanu, mimo jiné i díky dalšímu otevírání svého finančního trhu, prohlásil šéf Čínské lidové banky Čou Siao-čchuan.

„V procesu internacionalizace jüanu byla podniknuta dostatečná opatření, která teď umožňují použití jüanu v obchodu a investicích. Kromě toho byl jüan zařazen do koše měn SDR. Hlavní procedury už byly vykonány… Pokud jde o další úlohu vlády nebo Centrální banky v internacionalizaci jüanu, pak podle mého názoru se dá něco udělat pro navázání komunikace mezi vnitřním a mezinárodními trhy kapitálu," řekl na tiskové konferenci Čou Siao-čchuan.

Podle jeho slov, co se týče stupně využití jüanu účastníky trhu ve svých platebních stycích a investicích, na to bude třeba dost dlouhá doba.

„Nemůžeme nikoho nutit, rozhodnutí se přijímají z osobních důvodů, a proto jde o postupný proces. Budeme pokračovat v postupné internacionalizaci jüanu," dodal Čou Siao-čchuan.

Dodal, že další otevírání finančního trhu napomůže procesu internacionalizace jüanu. „Budeme i nadále otevírat trh, což napomůže internacionalizaci jüanu," řekl.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.