0

Trump uvedl podmínky zrušení cla na ocel a hliník

Vidělo: 1475 lidí

Prezident USA Donald Trump uvedl podmínku zrušení nového cla na ocel a hliník: navrhl EU, aby zrušila clo na dovoz amerického zboží.

Trump obvinil „překrásné státy" EU z toho, že „špatně zacházejí s USA v obchodních otázkách," a připomněl nespokojenost Evropské unie s novým clem. "Vzdají-li se (země EU) svých hrozných překážek a cla na dováženou americkou produkci, my je také zrušíme. Existuje velký deficit. Neučiní-li tak, zdaníme auta atd.," napsal americký prezident na Twitteru.

Evropská komisařka pro konkurenci Margrethe Vestagerová zase prohlásila, že Brusel nehodlá nečinně přihlížet, jak Washington zavádí nové dovozní clo, a pohrozil odvetnými akcemi vůči USA.

„Několik desetiletí jsme budovali globální obchodní systém. Závisí na něm evropská prosperita a miliony pracovních míst. Evropa nehodlá nečinně přihlížet, jak někdo jednostranně ohrožuje svobodný světový obchod," prohlásila v interview pro Bild am Sonntag.

Trump podepsal výnos o zavedení cla na dovoz oceli a hliníku ve výši 25 % a 10 %. Washington učinil výjimku pro Kanadu a Mexiko a také další státy, přesvědčí-li USA, že jejich produkce „neohrožuje národní bezpečnost." Trumpovo rozhodnutí vyvolalo vlnu kritiky a obav ze strany Evropské unie, Kanady, Číny a také uvnitř USA.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.