0

Zlatá pozlátka a dolar klesají kvůli eskalaci americko-čínské obchodní války

Vidělo: 1862 lidí

Cena zlata se zvýšila v pondělí poté, co Peking zavedl odvetná opatření proti americkému zboží přicházejícímu do Číny.

Po pádu v posledních třech obchodních jednáních žlutý kov vzrostl o více než 8 dolarů za trojskou unci na 1 335 dolarů.

„Obchodní válka pokračuje a stále se zhoršuje, takže to může být důvodem, proč lidé prodávají dolary a kupují zlato," cituje Reuters Yuichi Ikemizu z ICBC Standard Bank v Tokiu.

Čína zavedla dodatečné sazby až do výše 25 procent na 128 amerických výrobků, včetně zmrazeného vepřového masa, vína a některých druhů ovoce a ořechů, jako odpověď na washingtonská cla na dovoz hliníku a oceli.

Index, který porovnává dolar s šesti hlavními měnami, klesl o 0,3 procenta. Minulý týden ceny zlata klesly o 1,7 % procenta. Je to největší pokles od začátku prosince, v lednu až březnu však vzácný kov vzrostl o 1,7 procenta, což je třetím čtvrletním ziskem v řadě.

Analytici říkají, že zlato může dosáhnout dna a současnou situací na trhu musí přilákat investory.

Minulý týden analytik Larry McDonald, vydavatel Bear Traps Report, předpovídal „dokonalou bouři" rostoucích cen zlata. Turbulence kolem americké politické situace a případné obchodní války s Čínou mohou posílit ceny zlata, řekl.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.