0

MMF varuje před inflací: hrozí-li ztráta hodnoty peněz? USA budou postiženy jako první

Vidělo: 1406 lidí

Mezinárodní měnový fond vydal zprávu analyzující možné inflační tendence a varoval před devalvací a drastickým nárůstem cen. Němečtí analytici se k této otázce vyjádřili v rozhovorech se Gloobalem.

„Věci se stávají dražšími," oznámil Jochen Stanzl, hlavní marketingový analytik ve frankfurtské CMC Markets.

Podle Stanzla je důležitá otázka — pokud dojde k inflaci — zda se s ní centrální banky dokážou vypořádat.

„Věřím, že centrální banky nebudou schopny zvýšit sazby tak rychle, jak to potřebují," uvedl a dodal, že zrovna v tom spočívá hlavní problém.

Jeho názor podpořil mnichovský finanční analytik Dimitri Speck.

„Žijeme v silně zadlužené světové ekonomice," sdělil agentuře.

„Globální ekonomika nikdy neměla tak vysoký dluh jako dnes. A tento dluh zřejmě nelze snížit pravidelnými splátkami, ale spíše inflací nebo vyvlastněním soukromých úspor," argumentoval expert.

Podle jeho názoru je inflace následkem státních opatření zaměřených na vytváření poptávky a předcházení bankovním krizím.

Aplikují se také za účelem stimulace ekonomiky v krátkodobém výhledu a vedení válek.

„Válka je velmi častým důvodem inflačních výkyvů," řekl analytik.

„Domnívám se, že tento výdajový trend nabyde síly. USA budou postiženy jako první. Dolar je stále přední světovou měnou. V Německu tato tendence zatím není tak zřejmá," uzavírá Speck.

V dubnu MMF vydal Zprávu o globální finanční stabilitě v dubnu 2018, která varuje před devalvací a inflačními tendencemi v americké ekonomice, což by mohlo vyvolat globální efekt domino. Odborníci varují, že inflace způsobí dramatický nárůst životních nákladů, zatímco příjmy ztratí rovněž svou hodnotu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.