0

V Japonsku objevili způsob oživení mamutů

Vidělo: 1326 lidí

Japonští vědci z Univerzity Kindai ve článku zveřejněném v časopise Scientific Reports oznámili, že se jim podařilo udělat krok ke vzkříšení mamutů.

V roce 2010 byly v Rusku poblíž pobřeží Laptěvova moře nalezeny ostatky mláděte mamuta, které byly podivuhodně zachovány – nacházely se ve věčně zmrzlé půdě 28 tisíc let. Teď je zkoumají vědci z různých zemí.

Ve svém článku skupina japonských vědců pod vedením profesora Akiry Iritani informuje, že se jim podařilo z pozůstatků získat 88 struktur, které jsou podobné jádrům buněk obsahujících DNA. Během experimentů je přemístili do vajíček myší, které byly očištěny od vlastních DNA. Buňky žily a živily se pod vedením genů mamuta, i když se nemohly plnohodnotně dělit. Nicméně se vědcům povedlo zaznamenat několik důležitých a složitých kroků k dělení, včetně správného stavení chromosomů pro rozpad do dceřiných buněk.

Jak zdůrazňuje portál Naked Science, tato procedura někdy ve skutečnosti umožní vzkřísit mamuta. Vědci už se dlouhá léta snaží oživit starobylá zvířata, zatím se tento proces ještě odkládá.

Výsledky experimentu japonských vědců ale předvádí, že klonování mamuta pomocí přemístění jádra v ideálu do sloního vajíčka je v principu uskutečnitelné.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.