0

Ilon Musk do vesmíru vypustil nejmodernější raketu na světě

Vidělo: 1344 lidí

Americká vesmírná společnost SpaceX ve 11. dubna provedla úspěšný start rakety nejtěžší třídy Falcon Heavy, která na oběžnou dráhu vynese telekomunikační satelit ArabSat 6A na objednávku satelitního operátora ArabSat (Saúdská Arábie). Falcon Heavy je soukromá vesmírná loď amerického miliardáře Ilona Muska.

Tento let byl pro Falcon Heavy celkem druhý, ale první start rakety byl testovací.

Raketa odstartovala z plochy LC-39A, která se nachází v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě. 8 minut po startu dva pomocné stupně rakety synchronně přistály ve speciální zóně na základně amerického letectva na Mysu Canaveral. Pro oba pomocné stupně, které představují mírně upravené první stupně rakety Falcon 9, tento byl prvním, společnost je plánuje použít pro další start Falconu Heavy.

Satelit, jehož hmotnost je 6 tun, bude poskytovat televizní a rozhlasový signál a také přístup na internet a satelitní komunikace pro zákazníky ArabSat na Blízkém východě, v Africe a v Evropě.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.