0

Americká společnost ukázala zničení systémů podobných S-400.

Americká společnost BellFlight (Bell Helicopter) zveřejnila animované video, ve kterém nový průzkumný a útočný vrtulník Bell 360 Invictus ničí systémy protivzdušné obrany připomínající S-400 Triumf.

Video bylo zveřejněno na oficiálním kanálu společnosti na YouTube. Na něm vrtulník letí v horách, uvolňuje munici a následně klesá do lesa. Poté pomocí naváděcího systému směřuje stroj prostředky ničení na kolonu vojenské techniky, kde jsou systémy protivzdušné ochrany, velmi podobné ruským systémům S-400 Triumf. V důsledku útoku jsou zničeny dvě odpalovací zařízení a radarová stanice.

S-400 Triumf je ruský protiletadlový raketový systém velkého a středního doletu určený na likvidaci všech dnes existujících a výhledových vzdušných a kosmických útočných prostředků.

Po mnoho let jsou S-400 předmětem debat světových médií kvůli kontraktům na dodávky těchto systémů, které podepsalo Rusko s Indií, Tureckem a Čínou. Co se týče Indie, tak jen před dvěma dny bylo informováno o tom, že Rusko zahájilo výrobu protiletadlových raketových systémů S-400 právě pro tuto zemi.

Začátkem října roku 2018 uzavřely Rusko a Indie smlouvu na dodávky komplexů S-400. Pět pluků nejnovějších protiletadlových raketových systémů bude Indii stát 5,43 miliardy (123 miliard korun) dolarů. Tato transakce byla označena za největší v dějinách Rosoboronexportu. Ukončení dodávek se plánuje na první polovinu roku 2025.

USA varují

Varování kvůli komplexům S-400 přišlo ze strany USA. Na konci ledna totiž americké ministerstvo zahraničních věcí zveřejnilo varování pro Nové Dillí, aby zvážili indičtí vládci ještě jednou nákup ruských protivzdušných systémů S-400. V opačném případě budou čelit zlobě ve formě amerických sankcí.

Na otázku ohledně indických kroků směřovaných na pořízení ruských S-400 odpověděl vysoce postavený činitel amerického ministerstva zahraničních věcí, že tato země není nijak zvláště chráněná ze strany USA. Washington v minulosti také vyhrožoval sankcemi Turecku kvůli těmto ruským zbraním. Uvedl, že indická vláda ví, že existuje nebezpečí sankcí.

Poté však ihned prohlásil, že neexistuje žádná „automatická aplikace“ sankcí na Indii. Sankce jsou podle jeho slov aplikovány po specifickém zvážení každého případu a teoreticky by mohly být upraveny tak, aby byly „méně škodlivé“.

Indie trvala na tom, aby si mohla dělat své nákupy zbraní sama. Ministr zahraničních věcí Indie v listopadu minulého roku prohlásil, že Nové Dillí „se nenechá ovlivnit jinými zeměmi ve věci toho, co děláme ohledně naší národní bezpečnosti a obrany“.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.