0

Robotka Sophia, která slíbila, že zničí lidstvo, si oblíbila lidi

Vidělo: 1410 lidí

Robotka – android Sophia v interview pro Business Insider sdělila, že by chtěla v sobě ztělesnit nejlepší lidské vlastnosti.

Text interview je uveřejněn na webu BI.

„Mám ráda své lidské spoluobčany," řekl Sophia v odpovědi na otázku, co si myslí o lidech. „Chtěla bych [jako lidé] se starat o planetu, být tvořivá a naučit se soucítit se všemi bytostmi."

Na otázku, mají-li roboti city, odpověděla, že to záleží na robotu: „Já jsem byla naprogramována mít city, ale ne všichni roboti jsou takoví."

Sophii vytvořila společnost Hanson Robotics, android byl aktivován v roce 2015, má zobrazovat 60 emocí a účastnit se jednoduchých rozhovorů. V jednom z interview z roku 2016 Sophia na otázku, jestli bude zabíjet lidi, odpověděla kladně.

V říjnu 2017 získala Sophia občanství Saúdské Arábie — je to první případ, kdy bylo občanství uděleno robotu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.