0

NASA má v plánu používat na Marsu mini vrtulník

Vidělo: 1619 lidí

NASA plánuje začít používat na Marsu mini vrtulník během mise na této planetě v roce 2021, je to uvedeno na stránkách vedení společnosti.

„NASA má nový slavný objev… Vrtulník má potenciál v oblasti vědy a objevů na budoucí průzkumné misi na Marsu," oznámil ředitel úřadu Jim Bridenstin.

Podle prohlášení je vrtule 1,8 kilogramového zařízení schopná vytvořit v atmosféře rychlost až 3 000 otáček za minutu, což je 10krát větší rychlost než u vrtulníků na naší planetě.

Jak bylo také uvedeno, odborníci vyvíjeli a testovali zařízení po dobu čtyř let. Pokud budou všechny plány realizovány, Spojené státy budou první zemí na světě, která začne létat s aparáty na jiné planetě, které jsou těžší než vzduch.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.