0

Google se naučil předpovídat datum smrti

Vidělo: 1523 lidí

Nová neurální síť vyvinutá společností Google na základě algoritmů hlubokého zkoumání, je schopná předpovědět přibližné datum smrti, které je založené na lékařských zprávách pacienta. O tom informuje agentura Bloomberg.

Algoritmus byl vyzkoušen na několika stovkách tisíc pacientů, včetně ženy, která trpěla rakovinou prsu v posledním stádiu, jejíž plíce se již začaly naplňovat tekutinou.

Neurální síť je schopná nejen prognózovat smrt, ale i další konce nemocí. Také umí předpovědět délku pobytu v nemocnici a pravděpodobnost opakované hospitalizace. Rovněž pomůže lékařům ušetřit až 80 procent času, který normálně trávili rutinní přípravou informací.

Společnost předpokládá, že dalším krokem bude zapojení systému do klinik.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.