0

Brzy nás budou léčit roboti. Čínská umělá inteligence porazila onkology

Vidělo: 1546 lidí

Systém umělé inteligence z Číny v sobotu 2:0 porazil elitní tým lékařů. V Pekingu se soutěžilo v diagnostice nádorů mozku a prognózování růstu hematomů.

Systém BioMind AI vyvinutý výzkumným centrem umělé inteligence pro neurologické poruchy v pekingské nemocnici Tiantan a výzkumným týmem z Capital Medical University prováděl správné diagnózy rakoviny v 87 % z 225 případů a potřeboval k tomu 15 minut, zatímco tým 15 předních lékařů správně diagnostikoval pouze 66 procent případů. Zprávu o tom zveřejnila Xinhua.

Umělá inteligence také poskytla správné předpovědi v osmdesáti třech procentech případů ohled rozšiřujících se hematomů mozku, což je o 63 procent lepší výsledek než u skupiny lékařů z vedoucích nemocnic z  celé Číny.

V roce 2017 Státní rada Číny přijala plán rozvoje nové generace umělé inteligence a čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií také vydalo tříletý akční plán na podporu rozvoje nové generace umělé inteligence, takže můžeme očekávat na nové objevy v této oblasti.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.